Cigarety

17. února 2013 v 18:05 | Vééé |  článek na téma
Nevím o čem psát a tak mě napadlo kouření a cigarety.

Kouřit můžeme aktivně ( my sami kouříme ) a nebo také pasivně ( vdechujeme kouř z cigaret ).
Jak určitě všichni víme, pasivní kouření je škodlivější než aktivní. Takže si myslím, že ať už je dotyčný kuřák nebo nekuřák je to uplně jedno, protože pasivnímu kouření se nevyhneme.
Samozřejmě je známo, že kouření škodí zdraví. Já teda nevim, ale myslím, že zas tak to neškodí. Znala sem takového starého dědečka, zemřel v 92 letech a celý život od svých 14 let kouřil a potom jsem měla kamaráda, který bohužel zemřel v 19 letech a za celý život neměl ani jednu cigaretu a zemřel na rakovinu plic.
Můj taťka kouřil 35 let. Po 30 letech kouření měl zápal plic a musel jít na rentgen, bál se co mu doktor řekne na jeho plíce, když kouří už 30 let i 60 cigaret denně. Doktor vyšel a zeptal se ho jestli kouří, taťka řekl, že už 30 let a doktor mu řekl, že to není možné, protože má plíce růžové jak miminko. To stejné se stalo dalším 7 lidem, které znám. Takže, ano určitě to škodí zdraví, ale zase tolik jak každý říká, jak je všude napsané si myslím, že určitě né. To už je podle mého přehnané.


Já sama kouřím. Ano, jsem kuřačka. Kouřím už 5 let.
Bohužel jsem do toho spadla kvůli kamarádům, všichni okolo mě kouřili a já jediná jsem seděla a dívala se na ně. Teď by mi to bylo fuk, teď bych se všem ještě smála, že já nekouřím, jenomže tehdy mi bylo 12 let takže sem byla malé blbé děcko a lákalo mě to. Zapalila sem si, abych před ostatníma nevypadala blbě a zachutnalo mi to. Takže od té doby kouřím.
Ano, chtěla bych přestat, už jsem se o to pokoušela hodněkrát, ale ani jednou se mi to ještě nepodařilo, vždycky jsem to vydržela týden nebo dva a spadla jsem do toho zase bohužel. Nechci přestat ani tak kvůli zdraví, jak už jsem psala výš mám jiný názor na to jak to působí na zdraví. Ostatně na něco umřít musím :D. Ale chci přestat spíš kvůli penězům. Strašně to leze do peněz. Já si kupuju krabičku jednou za 3 dny a když to spočítám za týdny,měsíce a ty roky tak to číslo radši ani nechci vidět :D.
Doma to ví jen mamka. Trošku mi ponadávala a byla z toho v šoku. Ale nakonec mi řekla, že jsem blbá a že je to moje věc, moje blbost, ale až mě s tím uvidí tak mi to típne o mandle :D. Taťka to naštěstí ještě neví, před ním se mi to úspěšně daří už 5 let tajit. Ale ten až se to dozví tak mě asi zabije :D.

Co vy? Kouříte? Ví to doma? Kolik utratíte peněz za cigarety? :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Medvídek | Web | 11. dubna 2013 v 20:27 | Reagovat

Vikingové byli mistři nejen mořeplavby, ale i stavby lodí http://medialni.blog.cz/1301/vikingskou-lod-potopili-sami-vikingove

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama