Problémy 21.století

19. února 2013 v 19:11 | Vééé |  článek na téma
Téma týdny je Problémy 21.století.
Nějak jsem to pojala a něco o tom napíšu :).

Dnešní děti
Malé děti v této době jsou jen rozmazlenci, kteří dostanou všechno na co si ukážou. Neříkám, že všichni, ale většina ano. Znám to z vlastní zkušenosti. Mám dvě malé neteře ( ano už jsem teta, ségra zařídila :D ) a je to strašné. Když vidím jak se chovají, tak bych jim občas ( no, docela často ) ráda i nafackovala. Ne, není to, protože bych byla zlá, nebo je neměla ráda, hrozně je miluju a udělala bych pro ně snad cokoliv, ale když to vidím jak se chovají, tak se někdy opravdu jen držím. A strašně mě na druhou stranu dojímá i chování mojí sestry k nim. Za to jak se někdy chovají, tak kdyby to byly moje děti, tak je nějak potrestám ( něco jim zakážu, nebo starší dám zaracha ). A nebo jim prostě opravdu nafackuju, nebo aspoň přes zadek. Všichni furt, že bít děti se nesmí, že je takový zákon. Zákon pěkně na hovno, abych tak řekla. Dřív nic takového nebylo a naše babičky,prababičky a praprababičky bily své děti jak žito :D a uškodilo to nějak? Ne právě naopak. Co z těch dětí potom bylo? Ne, nebyly to takový rozmazlení fagani ( s prominutím ) jako jsou dnes.
Nedávno jsem jela autobusem a už bylo plno, tak jsem stála. Vedle mě seděli na sedadlech dvě paní a povídali si. Slyšela jsem, že si povídali o Vánocích a tak obecně o svátcích a potom zaslechnu toto : '' Malé Aničce jsme koupili dotykový telefon, to co teď strašně letí. Viděli jsme v reklamě HTC tak jsme jí ho koupili, že si strašně přála telefon. Na Štědrý den jsme šli ke stromku nadšení, že Anička bude mít radost z dárku a ona to rozbalila a začala brečet. Když jsme se jí zeptali co se stalo, začala na nás křičet s tím, že ona HTC nechtěla, že chtěla I-phone a že tento mít nebude ať si ho vezme někdo z nás nebo ať ho vrátíme.'' Na to se jí ta druhá zeptala kolik má ta malá a ta řekla, že 9. Potom se jí ještě zeptala, jak to dopadlo a ta paní řekla, že jim to bylo líto, že se netrefili do vkusu jejich malé dcery, tak HTC jeli vrátit a za vrácené peníze + k tomu samozřejmě ještě něco přidali jí koupili I-phone, aby byla dcera šťastná.
No tohle, když jsem slyšela tak jsem jenom zírala a nechápala jsem. Tohle mi udělat moje dcera, tak jí naflákám, vezmu si ten telefon já a ona ať si s prominutím nasere, když jí to nestačí. A vůbec, svému děckovi bych určitě mobil dřív jak v nějakých 12 letech nekoupila a už vůbec né nějaký I-phone. Já měla svůj první mobil nějak na přelomu 11 a 12 roku ( už si nepamatuju přesně ) a dostala jsem starou Nokii 3210 jestli si jí ještě pamatujete, taková velká kráva, černobílá ještě :D ale jak jsem byla šťastná, že mám aspoň něco. :)

Ano, to je přesně on. Můj první mobil :D. Nokia 3210.

Dnešní technologie
Dalším největším problémem podle mě jsou dnešní technologie. S tímto velice úzce souvisí i téma výše.
Dnes je toho všeho až přehnaně hodně už si myslím. Furt je něco nového, furt se něco vylepšuje a furt toužíme po novém mobilu, který právě vyšel, po nové televizi, která vešla do prodeje,...
No řekněme si sami. Dokázali bysme žít bez televize, počítače, mobilu, pračky a vůbec, bez elektřiny? :D. Ne nedokázali, to ani já ne ;) :D. Ale prostě myslím, že už toho je dost a že budem šťastní i s tím, co už máme a nepotřebujeme k radosti další nově vyrobené a vymyšlené věci.


Jaký máte názor vy na tu celou dnešní dobu? :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Theodora | Web | 19. února 2013 v 20:25 | Reagovat

mládeže jak jinak, k tomu se netřeba vyjadřovat ani :D

2 Isako | E-mail | Web | 20. února 2013 v 7:29 | Reagovat

true story .... tak je to asi opravdu všude .. :D rozmazlení parchanti ... a kdy nedostanou co chtě jsou protivný... jestli budu takovýhle moje děti ... tak je nechám interptovat :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama