článek na téma

Problémy 21.století

19. února 2013 v 19:11 | Vééé
Téma týdny je Problémy 21.století.
Nějak jsem to pojala a něco o tom napíšu :).

Dnešní děti
Malé děti v této době jsou jen rozmazlenci, kteří dostanou všechno na co si ukážou. Neříkám, že všichni, ale většina ano. Znám to z vlastní zkušenosti. Mám dvě malé neteře ( ano už jsem teta, ségra zařídila :D ) a je to strašné. Když vidím jak se chovají, tak bych jim občas ( no, docela často ) ráda i nafackovala. Ne, není to, protože bych byla zlá, nebo je neměla ráda, hrozně je miluju a udělala bych pro ně snad cokoliv, ale když to vidím jak se chovají, tak se někdy opravdu jen držím. A strašně mě na druhou stranu dojímá i chování mojí sestry k nim. Za to jak se někdy chovají, tak kdyby to byly moje děti, tak je nějak potrestám ( něco jim zakážu, nebo starší dám zaracha ). A nebo jim prostě opravdu nafackuju, nebo aspoň přes zadek. Všichni furt, že bít děti se nesmí, že je takový zákon. Zákon pěkně na hovno, abych tak řekla. Dřív nic takového nebylo a naše babičky,prababičky a praprababičky bily své děti jak žito :D a uškodilo to nějak? Ne právě naopak. Co z těch dětí potom bylo? Ne, nebyly to takový rozmazlení fagani ( s prominutím ) jako jsou dnes.
Nedávno jsem jela autobusem a už bylo plno, tak jsem stála. Vedle mě seděli na sedadlech dvě paní a povídali si. Slyšela jsem, že si povídali o Vánocích a tak obecně o svátcích a potom zaslechnu toto : '' Malé Aničce jsme koupili dotykový telefon, to co teď strašně letí. Viděli jsme v reklamě HTC tak jsme jí ho koupili, že si strašně přála telefon. Na Štědrý den jsme šli ke stromku nadšení, že Anička bude mít radost z dárku a ona to rozbalila a začala brečet. Když jsme se jí zeptali co se stalo, začala na nás křičet s tím, že ona HTC nechtěla, že chtěla I-phone a že tento mít nebude ať si ho vezme někdo z nás nebo ať ho vrátíme.'' Na to se jí ta druhá zeptala kolik má ta malá a ta řekla, že 9. Potom se jí ještě zeptala, jak to dopadlo a ta paní řekla, že jim to bylo líto, že se netrefili do vkusu jejich malé dcery, tak HTC jeli vrátit a za vrácené peníze + k tomu samozřejmě ještě něco přidali jí koupili I-phone, aby byla dcera šťastná.
No tohle, když jsem slyšela tak jsem jenom zírala a nechápala jsem. Tohle mi udělat moje dcera, tak jí naflákám, vezmu si ten telefon já a ona ať si s prominutím nasere, když jí to nestačí. A vůbec, svému děckovi bych určitě mobil dřív jak v nějakých 12 letech nekoupila a už vůbec né nějaký I-phone. Já měla svůj první mobil nějak na přelomu 11 a 12 roku ( už si nepamatuju přesně ) a dostala jsem starou Nokii 3210 jestli si jí ještě pamatujete, taková velká kráva, černobílá ještě :D ale jak jsem byla šťastná, že mám aspoň něco. :)

Ano, to je přesně on. Můj první mobil :D. Nokia 3210.

Cigarety

17. února 2013 v 18:05 | Vééé
Nevím o čem psát a tak mě napadlo kouření a cigarety.

Kouřit můžeme aktivně ( my sami kouříme ) a nebo také pasivně ( vdechujeme kouř z cigaret ).
Jak určitě všichni víme, pasivní kouření je škodlivější než aktivní. Takže si myslím, že ať už je dotyčný kuřák nebo nekuřák je to uplně jedno, protože pasivnímu kouření se nevyhneme.
Samozřejmě je známo, že kouření škodí zdraví. Já teda nevim, ale myslím, že zas tak to neškodí. Znala sem takového starého dědečka, zemřel v 92 letech a celý život od svých 14 let kouřil a potom jsem měla kamaráda, který bohužel zemřel v 19 letech a za celý život neměl ani jednu cigaretu a zemřel na rakovinu plic.
Můj taťka kouřil 35 let. Po 30 letech kouření měl zápal plic a musel jít na rentgen, bál se co mu doktor řekne na jeho plíce, když kouří už 30 let i 60 cigaret denně. Doktor vyšel a zeptal se ho jestli kouří, taťka řekl, že už 30 let a doktor mu řekl, že to není možné, protože má plíce růžové jak miminko. To stejné se stalo dalším 7 lidem, které znám. Takže, ano určitě to škodí zdraví, ale zase tolik jak každý říká, jak je všude napsané si myslím, že určitě né. To už je podle mého přehnané.

Vzpomínky

15. února 2013 v 13:30 | Vééé
Tématem týdne jsou Vzpomínky. Takže menší článek o nich mými slovy.

Vzpomínky jsou pohledem za časem, který už je pryč. Můžeme mít vzpomínky na lásku, vzpomínky na blízkého nebo známého člověka který odešel, vzpomínky na kamarádství které už skončilo, vzpomínky na dětství a vzpomínky na dalších spoustu věcí. Vzpomínky můžeme mít vlastně uplně na cokoliv. Každý máme nějaké vzpomínky, ale každý jiné, každý na jinou věc a každý dobré nebo zlé.


 
 

Reklama